17ος ποδηλατικός γύρος Αυλίδας – Αφιερωμένος στην ανακύκλωση

17ος ποδηλατικός γύρος Αυλίδας - Αφιερωμένος στην ανακύκλωση
27 Μαΐ

Την Τετάρτη 31 Μάη, θα πραγματοποιηθεί ο 17ος Ποδηλατικός γύρος Αυλίδας, που είναι αφιερωμένος στην ανακύκλωση, στα πλαίσια περιβαλλοντικών εκδηλώσεων που διοργανώνει ο Δήμος Χαλκίδας με τον ΔΟΑΠΠΕΧ, σε συνεργασία με Συλλόγους γονέων και κηδεμόνων των 4ων δημοτικών σχολείων Αυλίδας με τη βοήθεια των δημοτικών σχολείων, της τροχαίας Χαλκίδας, της 204 ΜΓΑΠ, του Ερυθρού Σταυρού, της 114 Π.Μ Τανάγρας.
Ώρα έναρξης: 18:45
Αφετηρία : Δημοτικό Σχολείο Παραλίας Αυλίδας
Τερματισμός : Δημοτικό Σχολείο Βαθέος Αυλίδας

Εν τω μεταξύ την Τρίτη 30/5, θα πραγματοποιηθεί στα σχολεία συλλογή ηλεκτρικών μικροσυσκευών προς ανακύκλωση.