2η ημέρα δράσεων για την Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Κινητικότητας

Στα πλαίσια των δράσεων για την «Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Κινητικότητας 2017» που διοργανώνει ο Δήμος Χαλκιδέων, σε συνεργασία με το Οργανισμό Άθλησης Πολιτισμού & περιβάλλοντος Χαλκίδας, για σήμερα Τετάρτη 20/9/17, στον πεζόδρομο της Αβάντων, στο ύψος του Ι.Ν. Αγ. Νικολάου, ο Δημοτικός Παιδικός Σταθμός «το Φανάρι», παρουσίασε παιχνίδια του δρόμου, τραγούδησαν και χόρεψαν, ενώ οι λιλιπούτειοι πρωταγωνιστές, έδειχναν να το απολαμβάνουν ιδιαίτερα, καταχειροκροτούμενοι από τους διερχόμενους πεζούς.

Για τη συνέχεια, το σημερινό πρόγραμμα περιλαμβάνει την ‘ΠΟΔΗΛΑΤΟΒΟΛΤΑ’, με τη συμμετοχή ποδηλατικών ομίλων, συλλόγων και ανεξάρτητων συμμετοχών, με χώρο εκκίνησης τελικά (αντί πλατείας Μάλλιου), το χώρο στα Αγάλματα, στην παραλία Χαλκίδας και ώρα 18:30.