ΑΓΙΑΣΜΟΣ & Σεμινάριο των Σχολικών Τροχονόμων στο Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής

4 Οκτ

Χθες Τετάρτη 3/10ου , άνοιξε τις πύλες του το Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής, όπου τελέστηκε και ο Αγιασμός των εγκαταστάσεων από τον Πανοσιολογιότατο Αρχ/τη,Τιμόθεο Μπαϊμπάκη, εν όψει λειτουργίας του κατά τη νέα σχολική περίοδο.

Η τελετή έγινε παρουσία των μαθητών-τριων του 12ου Δημοτικού Σχολείου Χαλκίδας και των εργαζομένων Σχολικών Τροχονόμων, ενώ από πλευράς επισήμων παρευρέθησαν Ο Δήμαρχος Χαλκιδέων, Χρήστος Παγώνης, ο Αντ/ρχης, Κώστας Βαρδακώστας, η Π/δρος του ΔΟΑΠΠΕΧ, Λίλιαν. Ζλακώνη, η Π/δρος Επιτ. Α/θμιας Εκπ/σης, Κατερίνα. Κυριάκου-Καλαμιώτου, ο Αστ/κος Δ/ντης Ν. Εύβοιας, Νικολιδάκης Γεώργιος, Αστ/κος Υποδ/ντης και Δ/της Αμέσου Δράσεως, Μπαμπαράκος Αναστάσιος ο Δ/κτης και Υποδ/τρια Τροχαίας, Κώστας Κουκουβίνος και Παρτσανάκη Αιμιλία, ο Π/δρος Συντ/χων Αστ/κων, Σκλίας Σωκράτης, η υπεύθυνη Σχολ. Περιβ/κων Δραστηριοτήτων Α/θμιας Εκπ/σης, Φρατζεσκίδου Αγγελική ο Δ/ντης του ΔΟΑΠΠΕΧ, Φώτης Γκούνης, ο Εκπ/της του ΠΚΑ, Ρόυσσος Πανταζής και την υπεύθυνη υπάλληλο διαχείρισης του ΠΚΑ, Έλενα Γεωργατζή.

Με το πέρας της τελετής ακλούθησε επιμορφωτικό σεμινάριο των Σχολικών Τροχονόμων από τον Εκπαιδευτή του Π.Κ.Α. και το Διοικητή της Τροχαίας Χαλκίδας, σε συνεργασία με το Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Α/θμιας Εκπ/σης Ν. Εύβοιας και την επιτροπή Α/θμιας Εκπ/σης του Δήμου Χαλκιδέων.