Ο Δήμος Χαλκιδέων κλείνει τα φώτα, την Ώρα της Γης!

23 Μαρ

Ο Δήμος Χαλκιδέων, θα συμμετάσχει στην Ώρα της Γης , δράση της περιβαλλοντικής οργάνωσης WWF – Καλύτερη Ζωή, κλείνοντας τα φώτα το Σάββατο 28/3/2015, στο κτίριο του Δημαρχείου στην παραλία Χαλκίδας (Μέγαρο Κότσικα), στο Κόκκινο Σπίτι και στο Σπίτι με τ’ Αγάλματα, από τις 20:30μμ έως και τις 21:30μμ.
Πρόκειται για συμμετοχή του Δήμου στην παγκόσμια εκστρατεία ευαισθητοποίησης των πολιτών για την προστασία του περιβάλλοντος, την εξοικονόμηση χρημάτων και την εφαρμογή συμμετοχικών δράσεων, που μπορούν να συντελέσουν στη βελτίωση της καθημερινότητας των πολιτών.
Με αφορμή την Ώρα της Γης, ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης καλεί όλους τους πολίτες του Δήμου να πράξουν ανάλογα, δηλώνοντας την ατομική συμμετοχή τους στην ιστοσελίδα της WWF, www.kalyterizoi.gr και στέλνοντας το δικό τους μήνυμα για προστασία του περιβάλλοντος .