Επιμνημόσυνη δέηση και κατάθεση στεφάνων για τα 100 χρόνια από τη Μικρασιατική καταστροφή

Επιμνημόσυνη δέηση πραγματοποιήθηκε την Κυριακή (11/9) το πρωί στον ιερό ναό του Αγ. Νικολάου και ακολούθως κατάθεση στεφάνων στο ηρώο της πλατείας, χοροστατούντος του Μητροπολίτη Χαλκίδας & Βορ. Σποράδων Κ.κ. Χρυσοστόμου, παρουσία επισήμων από τις πολιτικές και στρατιωτικές αρχές της πόλης, μελών του ΔΣ του Πολιτιστικού Συλλόγου Μικρασιατών & Κατοίκων Νεάπολης Χαλκίδας και μελών προσφυγικών Συλλόγων του Δήμου Χαλκιδέων.

Στέφανο κατέθεσαν η Πρόεδρος Δ.Σ. του Δήμου Χαλκιδέων, Δήμητρα Σακελλαράκη, ο Αντιπεριφερειάρχης Ν. Εύβοιας, Γιώργος Κελαϊδίτης, ο Ανώτατος Διοικητής Φρουράς ΣΠΖ Χαλκίδας, Υποστράτηγος Λύσανδρος Ξηρογιάννης και η Πρόεδρος κι Αντιπρόεδρος του Πολιτιστικού Συλλόγου Μικρασιατών & Κατοίκων Νεάπολης Χαλκίδας, Ράνια Τσάπελη και Γιώργος Μόρτος.