Άναμμα Χριστουγεννιάτικου Δέντρου στη Χαλκίδα

Ξεκίνησαν και επίσημα στη Χαλκίδα, οι εορταστικές εκδηλώσεις των Χριστουγέννων του Οργανισμού Πολιτισμού του Δήμου Χαλκιδέων, με την τελετή ανάμματος του Χριστουγεννιάτικου Δέντρου, στην πλατεία του Αγίου Νικολάου.

Το παρών στην τελετή έδωσαν, η Δήμαρχος Χαλκιδέων Ελένη Βάκα, η Πρόεδρος του ΔΟΑΠΠΕΧ Ελένη Αϊδίνη, η Πρόεδρος του Δ.Σ. Δήμητρα Σακελλαράκη, οι Αντιδήμαρχοι: Βασίλης Γουρνής, Γιάννης Νέζης, Χαράλαμπος Κώσταρος, Νίκος Παπαγεωργόπουλος και Αναστασία Ψυχογυιού, ο Βουλευτής Αθανάσιος Ζεμπίλης, ο Αντιπεριφερειάρχης Γεώργιος Κελαϊδίτης, ο πρώην Βουλευτής Κώστας Μαρκόπουλος, Περιφερειακοί, Δημοτικοί, Κοινοτικοί Σύμβουλοι… και πλήθος κόσμου.

Στην γιορτή μας ταξίδεψαν μουσικά και μας διασκέδασαν τα  Μουσικά Σύνολα του ΔΟΑΠΠΕΧ, η Χορωδία και 10μελής ορχήστρα του Μουσικού Σχολείου Χαλκίδας και το συγκρότημα «The Jeepers Creepers band», διασκέδασε τον κόσμο με χριστουγεννιάτικες μελωδίες.

Η γιορτή μόλις ξεκίνησε!

Σύμφωνα με το πρόγραμμα, οι χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις που ακολουθούν, έχουν ως εξής:

√ Δευτέρα 16/12, ώρα 18:30 , πλατεία Αγίου Νικολάου

Τραγουδάμε Κλασσικά και Σύγχρονα Χριστουγεννιάτικα, με το Ωδείο & Στούντιο Μαρσύας

Ώρα 18:00, Δημοτικό Θέατρο Παπαδημητρίου

ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ του Μουσικού Σχολείου Χαλκίδας

√ Τετάρτη 18/12, ώρα 18:00, πλατεία Αγίου Νικολάου

«Τα Σπάργανα” , Χριστουγεννιάτικο έθιμο της Ηπείρου, με χορό, τραγούδι, κεράσματα με πίτες, κρασί, τσίπουρο κλπ που θα παρουσιάσει ο Πανηπειρωτικός Σύλλογος Ν. Εύβοιας

«Χριστουγεννιάτικες Δημιουργίες Παιδιών», από τα μέλη του   Εκπολιτιστικού Επιμορφωτικού Εξωραϊστικού Περιβαλλοντικού Συλλόγου Κανήθου, στο χώρο του Ξυλόσπιτου, στο Άλσος Κανήθου

Χορηγοί προϊόντων

ELBISCO, Αφοί Χατζηβασίλογλου