Χορευτική Παράσταση της Δημοτικής Σχολής Χορού

Η Δημοτική Σχολή Χορού του ΔΟΑΠΠΕΧ, παρουσιάζει την καθιερωμένη ετήσια παράσταση της, για τον εορτασμό του κλεισίματος της εκπαιδευτικής χρονιάς 2017 – 2018, στην οποία λαμβάνουν μέρος τα τμήματα μπαλλέτου προ-νηπίων, νηπίων, παίδων & εφήβων καθώς και το τμήμα εφήβων σύγχρονου χορού.

Πηγή έμπνευσης του φετινού θέματος προς χορογράφηση αποτέλεσε το παραμύθι της Μαρίνας Γιώτη »Σκουφοκοκκινίτσα» το οποίο διηγείται την ιστορία της Κοκκινοσκουφίτσας του κλασικού παραμυθιού των αδελφών Γκρίμ, ιδωμένο από μια ευρεία οπτική, απαλλαγμένο από στερεότυπα και κοινοτοπίες. Διδάσκει τα παιδιά να αναζητούν την αλήθεια πέρα από το προφανές.

Μια παράσταση για μικρούς & μεγάλους, την Τετάρτη 27 Ιουνίου 2018, στις 7:30 μ.μ., στο Δημοτικό Θέατρο Παπαδημητρίου

Είσοδος ελεύθερη.