Διεθνές Φεστιβάλ Παραδοσιακών Χορών

Το Διεθνές Φεστιβάλ Παραδοσιακών Χορών, που διοργανώνει ο Οργανισμός Πολιτισμού του Δήμου Χαλκιδέων, σε συνεργασία με την Ομοσπονδία Πολιτιστικών Συλλόγων Εύβοιας, θα πραγματοποιηθεί στη Χαλκίδα την Πέμπτη 20 και Παρασκευή 21 Ιουλίου 2017 και ώρα 21.00, στην πλατεία Μάλλιου (Κόκκινο Σπίτι).

Το πρόγραμμα με τις Χώρες και τους Πολιτιστικούς Συλλόγους από την Ελλάδα και το Ν. Εύβοιας, έχει ως εξής:
Πέμπτη 20 Ιουλίου – Χορευτικοί Σύλλογοι: Δασκάλων & Νηπιαγωγών, Κρητών «Ο Ψηλορείτης», Βασιλικού, Κύμης, Μάκιστος, Ιστιαίας και ΚΙΝΑ
Παρασκευή 21 Ιουλίου — Χορευτικοί Σύλλογοι: Δροσιάς, Ρίζες Ψαχνών, Πάτρας και ΑΙΓΥΠΤΟΣ, ΚΙΝΑ, Ν. ΑΦΡΙΚΗ