Δράση του Ειδικού Νηπιαγωγείου Χαλκίδας, για την Παγκόσμια Ημέρα ΑμεΑ

2 Δεκ

Το Ειδικό Νηπιαγωγείο Χαλκίδας πραγματοποίησε την Παρασκευή 1/12/2017, Δράση Ενημέρωσης-Ευαισθητοποίησης, με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία, η οποία γιορτάζεται κάθε χρόνο στις 3/12.
Παράλληλα στόλισε το δικό του χριστουγεννιάτικο δέντρο, κηρύττοντας την έναρξη της εορταστικής περιόδου Χριστουγέννων και Πρωτοχρονιάς στην πόλη μας.
Τα παιδιά και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μοίρασαν στους πολίτες ενημερωτικό υλικό και κατασκευές. Ακολούθως, στόλισαν το χριστουγεννιάτικο δέντρο και διασκέδασαν με τους εορταστικούς ήχους που μας πρόσφερε η Φιλαρμονική του Δήμου.
Μαζί μας ο ΔΟΑΠΠΕΧ, ο Άγιος Βασίλης, η Φιλαρμονική του Δήμου, μέλη του Κέντρου Ψυχικής Υγείας-ΕΠΑΨΥ Χαλκίδας, μαθητές/τριες και εκπαιδευτικοί του 3ου και του 20ου Δημ. Σχολείου Χαλκίδας, παιδιά και εκπαιδευτικοί του Παιδικού Σταθμού «Μαγικός Αυλός».
Ευχαριστούμε θερμά τα μέλη του ΔΟΑΠΠΕΧ – και ιδιαίτερα την Πρόεδρο, κα Λίλιαν Ζλακώνη – η οποία είναι πάντα δίπλα μας, πρόθυμη να υλοποιήσει κάθε αίτημά μας.
Θερμές ευχαριστίες στους/στις συναδέλφους/ισσες των σχολείων που βρέθηκαν δίπλα μας, μαζί με τα παιδιά τους.
Ένα μεγάλο «ευχαριστώ στη συνάδελφο και φίλη, Κοινωνική Λειτουργό, Αλεξάνδρα Τσαρουχά, για την παρουσία της – συνοδεία μελών του Κέντρου Ψυχικής Υγείας-ΕΠΑΨΥ Χαλκίδας.
Ευχαριστίες τέλος στα παιδιά και το προσωπικό του Παιδικού Σταθμού «Μαγικός Αυλός».
Καλές γιορτές να έχουμε και να είμαστε καλά να συνεχίζουμε!

Περισσότερες φωτογραφίες στη σελίδα του ΔΟΑΠΠΕΧ στο facebook. Gohalkida.