Έκθεση Κοσμήματος απο το Εργαστήρι Τέχνης Χαλκίδας

Σύμφωνα με τους Πυθαγόρειους, η μονάδα είναι η πηγή από όπου όλα ξεκίνησαν. Αυτή επαναλαμβανόμενη -μέσω της κίνησης – δημιουργεί το όλον. Ο καθένας από μας, σαν ξεχωριστή οντότητα, αποτελεί τη μονάδα που κινεί τη δημιουργική αναζήτηση, την καλλιτεχνική έκφραση. Με τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά του, τις μνήμες, τις αγωνίες και τις ανάγκες του στο σήμερα, προσπαθεί να δώσει υπόσταση στα συναισθήματά του, τις σκέψεις του, τα θέλω του. Και όλοι μαζί εκφραζόμαστε, δημιουργούμε, απελευθερωνόμαστε .
Το κόσμημα για μας, είναι το μέσο για να εκφράσουμε όλα αυτά που αισθανόμαστε και μας απασχολούν, με τρόπο άμεσο και λειτουργικό.
Οι δάσκαλοι: Άκης Γκούμας & Γεωργία Γκρεμούτη
Συμμετέχουν οι:
Γιαννουκάκη Γιόλα, Δημητρίου Ευαγγελία, Καβαθά Ελπινίκη, Καλαθέρη Αμαλία, Καραγιάννη Ιωάννα, Κατσιβέλη Μαρία, Κονίδου –Μιχαηλίδου Χριστίνα, Κρασαδάκη Άννα, Κωνσταντίνου Χάιδω, Λάμπρου Αγγελική, Λαφαζάνη Νίκη, Λέμπέση Αργυρώ, Λιοπύρη Άννα –Λουίζα, Μανάρα Κατερίνα, Μπακρή Παναγιώτα, Μπαχάρα Ιωάννα, Ξενιάς Βασίλης, Πουλιανίτου -Βατούγιου Ρούλα, Σούλα Αρετή, Στρατηγάκη Αννα, Συρρή Πόπη, Τζινιέρη Κερυ, Τόμας Αιμιλία – Μαρία, Τσιγώνη Ειρήνη, Τσουκαλάς Παναγιώτης, Τσουρβάκα Ευαγγελία, Φιντιρλή Ματίνα, Χάλιου Κατερίνα, Χούμπερ Δάφνη.

Εγκαίνια έκθεσης, Δευτέρα 26 Σεπτεμβρίου 2016, και ώρα 20.30, στην αίθουσα «Αριστοτέλης» (Δημαρχείο) παραλία Χαλκίδας.

Διάρκεια έκθεσης μέχρι 9 Οκτωβρίου 2016. Καθημερινά ανοιχτά, Δευτέρα με Παρασκευή: 18.00 – 22.00 και Σαββατοκύριακο: 10.00 – 14.00 και 18.00 – 22.00