Έναρξη παιδικών τμημάτων Χορωδίας Χρωμάτων ΔΟΑΠΠΕΧ

Ξεκίνησε να λειτουργεί το παιδικό τμήμα της «ΧΟΡΩΔΙΑΣ ΧΡΩΜΑΤΩΝ» του Δ.Ο.Α.Π.ΠΕ.Χ. Τα μαθήματα γίνονται κάθε Σάββατο 10.30 -11.30 και αφορά μαθητές- μαθήτριες από όλα τα Δημοτικά Σχολεία του Δήμου Χαλκιδέων, που επιθυμούν να συμμετέχουν, μετά από ακρόαση από την υπεύθυνη της Χορωδίας.
Η φοίτηση είναι εντελώς δωρεάν.
Υπεύθυνη όλων των τμημάτων της Χορωδίας είναι η καθηγήτρια του ΜΟΥΣΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΧΑΛΚΙΔΑΣ, κα. Δέσποινα Γερογιάννη.
Παρακαλούνται οι Δ/ντες των σχολείων να ενημερώσουν τους μαθητές για αυτή την προσπάθεια του Οργανισμού Πολιτισμού του Δήμου Χαλκιδέων.

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ:ΤΗΛ:2221040182 & κιν.6979809510
ΕMAIL:despinagmage@gmail.com