Έναρξη Τριωδίου και αποκριάτικων εκδηλώσεων με τον Δημήτρη Μπάση

22 Ιαν

Την Κυριακή 28 Ιανουαρίου 2018, ανοίγει το Τριώδιο με αποκριάτικες εκδηλώσεις στην παραλία Χαλκίδας και συναυλία με τον αγαπημένο καλλιτέχνη Δημήτρη Μπάση.

Συγκεκριμένα στις 5.30 το απόγευμα από το χώρο της πλατείας Μάλλιου (Κόκκινο Σπίτι), η Φιλαρμονική του Δήμου Χαλκιδέων, με δυο ομάδες τυμπανιστών και πλήθος καρναβαλιστών, σηματοδοτούν την έναρξη της αποκριάς και των αποκριάτικων εκδηλώσεων στη Χαλκίδα, με κατάληξη στο στρογγυλό της παραλίας.
Στις 19:30, συναυλία με το γνωστό Έλληνα καλλιτέχνη, Δημήτρη Μπάση και την ορχήστρα του.