Εγγραφές στη Δημοτική Σχολή Χορού

Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 2 Οκτωβρίου 2017, ξεκινούν οι εγγραφές για παιδιά και ενήλικες στα τμήματα της Δημοτικής Σχολής Χορού του ΔΟΑΠΠΕΧ. (οδός Μεσσαπίων και Προαστίου)

Οι εγγραφές θα γίνονται απο Δευτέρα έως Παρασκευή, και ώρες απο 17.30 έως 19.30.

Τηλέφωνο για πληροφορίες: 22210 82897.

Εκπαιδευτικό διαδραστικό πρόγραμμα
17 Νοέ

Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Εύβοιας με το Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων, ο Δήμος Χαλκιδέων, το Εργαστήρι Καλλιτεχνικής Παιδείας με συνδιοργανωτές την Περιφερειακή Ενότητα Εύβοιας και τον Δ.Ο.Α.Π.ΠΕ.Χ. παρουσιάζουν το εκπαιδευτικό διαδραστικό πρόγραμμα με παράλληλα εργαστήρια: «Ταξίδι με τις Μούσες» Πρόκειται για σειρά δωρεάν παραστάσεων και εργαστηρίων για μαθητές δημοτικών σχολείων, που αφορά την έμπρακτη μύηση των […]

Παράσταση Καραγκιόζη στα πλαίσια της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Κινητικότητας

Στα πλαίσια δράσεων που διοργανώνει ο Δήμος Χαλκίδας με τον ΔΟΑΠΠΕΧ, για την Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Κινητικότητας, θα πραγματοποιηθεί παράσταση καραγκιόζη για τα παιδιά, με ελεύθερη είσοδο, την Πέμπτη 21 Σεπτεμβρίου, στις 6.30 το απόγευμα, στην πλατεία Μάλλιου στο Κόκκινο Σπίτι.