Ετήσιο Φιλολογικό Μνημόσυνο του Γιάννη Σκαρίμπα

3 Φεβ

Ο Δήμος Χαλκιδέων, ο ΔΟΑΠΠΕΧ και ο Πολιτιστικός Σύλλογος «Φίλοι Γιάννη Σκαρίμπα» σας προσκαλούν στο Ετήσιο Φιλολογικό Μνημόσυνο του Γιάννη Σκαρίμπα, που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 18 Φεβρουαρίου 2017 και ώρα 19.00, στο Θέατρο Παπαδημητρίου.

Η εκδήλωση γίνεται με τη συνεργασία του Μουσείου Λαϊκής Τέχνης και Αγροτικής Ζωής Αγίας Άννας «Δημ.Σέττας» και έχει τίτλο: «Αρχή Αρχείων και οδών σπασμένων επανασύστασης» και περιλαμβάνει:

Παρέμβαση του καθηγητή Νεοελληνικής Φιλολογίας, Συμεών Σταμπουλού, παρουσίαση αρχείων που πρόσφατα περιήλθαν στην κυριότητα του Συλλόγου, αναγνώσεις σκαριμπικών κειμένων και μελωδική κατακλείδα απο τον τραγουδοποιό Γιώργο Αραπάκη.