«Έτος Σκαλκώτα» – Προβολή ταινίας του Σταμάτη Τσαρουχά με αφορμή τα 70 χρόνια από τον θάνατο του μεγάλου μουσικού.

«Έτος Σκαλκώτα» - Προβολή ταινίας του Σταμάτη Τσαρουχά με αφορμή τα 70 χρόνια από τον θάνατο του μεγάλου μουσικού.

Ο Δήμος Χαλκιδέων, το Εργαστήρι Καλλιτεχνικής Παιδείας και ο Οργανισμός Πολιτισμού ΔΟΑΠΠΕΧ, με αφορμή τη συμπλήρωση των 70 χρόνων από τον θάνατο του Νίκου Σκαλκώτα, σας προσκαλούν στην προβολή της ταινίας του Σταμάτη Τσαρουχά, «Μεγάλοι Έλληνες Μουσικοί – Νίκος Σκαλκώτας», που θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2019 και ώρα 20:30, στο αμφιθέατρο της Περιφερειακής Ενότητας Εύβοιας.