Φεστιβάλ Παραδοσιακών Χορών Αγ.Μαρίνας

Με τη συμπαράσταση του Δήμου Χαλκιδέων – Οργανισμού Πολιτισμού (ΔΟΑΠΠΕΧ), θα πραγματοποιηθεί η εκδήλωση της Πολιτιστικής Δραστηριότητας Αγίας Μαρίνας Χαλκίδας με τίτλο «Δώστε του χορού να πάει».
Ένα πολύχρωμο Φεστιβάλ Παραδοσιακών χορών, που θα παρουσιαστεί την Κυριακή 9 Ιουλίου 2017 και ώρα 20:30, στον προαύλιο χώρο του Ι. Ν. Αγίας Μαρίνας Χαλκίδας.

Γενικός συντονισμός και διοργάνωση: Ελισάβετ Γιασεμάνη
Συμμετέχουν: Το ελληνικό κέντρο Λαογραφικών Μελετών Παλαιού Φαλήρου ΕΛ. ΚΕ. ΛΑ. Μ, ο Εκπολιτιστικός Σύλλογος Πάλιουρα, ο Χορευτικός Σύλλογος Ερυθρών ¨Το Κρυεκούκι¨ και η Πολιτιστική Δραστηριότητα Αγίας Μαρίνας Χαλκίδας.
*Το Φεστιβάλ θα πλαισιώσει Φιλανθρωπικό Παζάρι, τα έσοδα του οποίου θα διατεθούν για την ενίσχυση του Φιλόπτωχου Ταμείου της Ενορίας.
Είσοδος: Ελεύθερη