Μαθήματα μουσικής από τη Δημοτική Φιλαρμονική Ορχήστρα Χαλκίδας

Αγαπητοί φίλοι και γονείς
Τα Μουσικά Σύνολα του Δημοτικού Πολιτιστικού Οργανισμού Χαλκίδας στα πλαίσια των εκπαιδευτικών του προγραμμάτων σας ενημερώνουν ότι άρχισαν οι νέες εγγραφές στη Φιλαρμονική Ορχήστρα.
Στη Φιλαρμονική λειτουργούν τμήματα δωρεάν εκμάθησης πνευστών και κρουστών οργάνων, καθώς και των απαιτούμενων μαθημάτων θεωρίας της μουσικής, από ομάδα καταξιωμένων καθηγητών. Στα τμήματα μπορούν να εγγραφούν μικροί και μεγάλοι μαθητές από 8 ετών και άνω ανεξαρτήτως μουσικών γνώσεων.
Διδάσκονται όλα τα μουσικά όργανα της μπάντας:
• Ξύλινα πνευστά: Φλάουτο –Κλαρινέτο – Σαξόφωνο.
• Χάλκινα πνευστά: Τρομπέτα – Τρομπόνι – Κόρνο – Βαρύτονο – Τούμπα.
• Κρουστά: Ντράμς – Ταμπούρο – Γκράν κάσα – πιατίνια.

Το όργανο και η διδασκαλεία είναι ΔΩΡΕΑΝ. Οι εγγραφές γίνονται καθημερινά στο κτήριο της Φιλαρμονικής, οδός Τζαβέλα 5 από τις 12.00 – 18.00. Πληροφορίες στα τηλέφωνα: 2221061071 – 2221021517 & 6945770064 Ελάτε να μάθουμε και να παίξουμε Μουσική.