Ο Ερωτόκριτος της Ιστορίας και των Παραδόσεων

Μουσική – Φιλολογική Εκδήλωση «Ο Ερωτόκριτος της Ιστορίας και της Παράδοσης» διοργανώνει ο Σύλλογος Κρητών Εύβοιας «Ο Ψειλορίτης» σε συνεργασία με την Περιφερειακή Ενότητα Εύβοιας και τον ΔΟΑΠΠΕΧ, το Σάββατο 1η Οκτωβρίου 2016 και ώρα 20.30, στο Συνεδριακό Κέντρο Π.Ε. Εύβοιας.

Επιστημονική και Καλλιτεχνική επιμέλεια, κείμενα, αφήγηση: Ιωάννης Θεμ. Τσουχλαράκης
Μουσική επένδυση κειμένων: Βαγγέλης Βαρδάκης, Κωστής Αβυσσινός
Διδασκαλία ελληνικών παραδοσιακών χορών: Αντώνης Βεντούρης.