«ΟΝΕΙΡΙΚΟ» σύγχρονο χορόδραμα σε δύο πράξεις

3 Οκτ
Το Εργαστήρι Καλλιτεχνικής Παιδείας σε συνεργασία με τον Οργανισμό Πολιτισμού Δήμου Χαλκιδέων ξεκινά την καλλιτεχνική του δράση για το 2018 με μια πρωτοποριακή παραγωγή, το «Ονειρικό», ένα σύγχρονο χορόδραμα σε δύο πράξεις.
Πιστό στις αξίες και τα οράματα του, για μια χρονιά ακόμα, δίνει βήμα, στηρίζει και υλοποιεί πρωτογενείς δημιουργίες νέων καλλιτεχνών του τόπου μας.
Την Κυριακή 7 Οκτωβρίου 2018 και ώρα 8.30 μ.μ. σας περιμένουμε στο θέατρο Παπαδημητρίου, για να απολαύσετε μια ξεχωριστή παράσταση, για όλη την οικογένεια, από καταξιωμένους μουσικούς, χορευτές και άλλους πολλούς συντελεστές. Μεταξύ αυτών, συμμετέχει
και μας τιμά ιδιαίτερα, η κυρία Μιρέλα Ρούτσι, κορυφαία βιολοντσελίστα της Συμφωνικής Ορχήστρας του Δήμου Αθηναίων.
Η είσοδος θα είναι ελεύθερη.
Μουσική Σύνθεση: Καρδιόλακα Τζίνα
Χορογραφίες: Τσοράπα Ευαγγελία
Σενάριο: Λιάσκος Δημήτρης
Σκηνικά: Νάνου Βούλα