Δείτε εδώ την πρόσκληση:
Παραδοσιακή Αποκριά και χοροί, την Κυριακή 12/2
![Παραδοσιακή Αποκριά και χοροί, την Κυριακή 12/2](https://doappex.dimoschalkideon.gr/wp-content/uploads/sites/3/2017/02/36-2-200x200.jpg)
Οι αποκριάτικες εκδηλώσεις συνεχίζονται και αυτή την Κυριακή 12 Φεβρουαρίου, στο στρογγυλό της παραλίας Χαλκίδας, στις 11.30 το πρωί, με παραδοσιακά δρώμενα απο συλλόγους της πόλης μας.
Χορός, τραγούδι και αποκριάτικα έθιμα θα μας διασκεδάσουν το πρωινό της Κυριακής.
Συμμετέχουν: Πολιτιστικός Σύλλογος «Ξηρόβρυση», Σύλλογος Κρητικών Εύβοιας «Ο Ψηλορείτης».
Σχετικά Άρθρα
Άμεση ήταν η ανταπόκριση της TrainOSE, κατόπιν αιτήματος του Οργανισμού Πολιτισμού του Δήμου Χαλκιδέων (ΔΟΑΠΠΕΧ), που αφορούσε την αύξηση των δρομολογίων και προσθήκη επιπλέον βαγονιών στα ήδη υπάρχοντα δρομολόγια, για την εξυπηρέτηση των επισκεπτών, του Σαββάτου 17 και Κυριακής 18 Φεβρουαρίου 2018, ώστε να παρακολουθήσουν τις εκδηλώσεις και την Τελετή Λήξης του Θαλασσινού μας Καρναβαλιού. […]