Παράσταση Καραγκιόζη στα πλαίσια της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Κινητικότητας

Στα πλαίσια δράσεων που διοργανώνει ο Δήμος Χαλκίδας με τον ΔΟΑΠΠΕΧ, για την Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Κινητικότητας, θα πραγματοποιηθεί παράσταση καραγκιόζη για τα παιδιά, με ελεύθερη είσοδο, την Πέμπτη 21 Σεπτεμβρίου, στις 6.30 το απόγευμα, στην πλατεία Μάλλιου στο Κόκκινο Σπίτι.

ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ Αφιέρωμα στον Ορέστη Μακρή

Η θεατρική ομάδα του Συλλόγου Εργαζομένων του Νοσοκομείου Χαλκίδας σε συνεργασία με τον Σύλλογο «το Αλωνάκι» και με την υποστήριξη του Οργανισμού Πολιτισμού του Δήμου Χαλκιδέων (Δ.Ο.Α.Π.Π.Ε.Χ.), παρουσιάζουν θεατρική παράσταση αφιερωμένη στον μεγάλο ηθοποιό Ορέστη Μακρή, που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018 και ώρα 21:00 στο Θέατρο Ορέστης Μακρής. Είσοδος ελεύθερη

Πρόσωπα Αγάπης - Συναυλία Μουσικού Σχολείου Χαλκίδας
22 Μαρ

Το Μουσικό Σχολείο Χαλκίδας «Νίκος Σκαλκώτας» σας προσκαλεί στη συναυλία των καθηγητών του, «Πρόσωπα Αγάπης», την Τετάρτη 29 Μαρτίου 2017 και ώρα 20.00, στο Δημοτικό Θέατρο Παπαδημητρίου. Είσοδος Ελεύθερη.