Παρουσίαση της ποιητικής συλλογής Ανδρέα Κατσικούδη – ΠΟΙΗΜΑΤΑ

Παρουσίαση της ποιητικής συλλογής Ανδρέα Κατσικούδη - ΠΟΙΗΜΑΤΑ

Το Σάββατο 16 Ιουνίου 2018 στις 20:00 στο Cinemarian (Γενναίου Κολοκοτρώνη 42, Κουκάκι, Φιλοπάππου), θα γίνει η παρουσίαση  της ποιητικής συλλογής του Ανδρέα Κατσικούδη – ΠΟΙΗΜΑΤΑ.

Θα  απαγγείλουν  ποιήματα η συγγραφέας Τέσυ Μπάιλα, ο συγγραφέας και ποιητής Κώστας Μπαϊρακτάρης και η ηθοποιός Χριστίνα Τσάτσου. Προλογίζει η Μαίρη Ανανιάδου (αντιδήμαρχος Αλίμου).

Θα προβληθούν φωτογραφίες του Α. Κατσικούδη.

Μουσική επιμέλεια: Μάγδα Τσιτσεκίδου

Ο Ανδρέας Κατσικούδης ταξιδεύει γράφοντας και φωτογραφίζοντας. Γυρίζει επίσης ταινίες μικρού μήκους και κάποτε θα  γίνει μουσικός! Γράφει ποιήματα εδώ και 30 χρόνια και κάποια από αυτά έχουν μπει σε ομαδικές ποιητικές συλλογές.

Στοιχεία βιβλίου:

Ανδρέας Κατσικούδης, ΠΟΙΗΜΑΤΑ, Ευβοϊκές Εκδόσεις ΚΙΝΗΤΡΟ 2018, επιλογή ποιημάτων και φωτογραφία Κονδυλένια Μπούσμπουρα, επιμέλεια Νίκη Καλέμη

ISBN 978-960-7103-67-3