Παρουσίαση Βιβλίου του Παναγιώτη Μπαρμπαγιάννη

Ο Δημοτικός Οργανισμός Άθλησης Πολιτισμού & περιβάλλοντος Χαλκίδας (Δ.Ο.Α.Π.Π.Ε.Χ.), σε συνεργασία με το Σύλλογο Κακοποιημένης Γυναίκας & παιδιού «Ο καλός Σαμαρείτης» και τη Δ/ντρια του Ειδικού Δημοτικού Σχολείου Χαλκίδας, Ζαχαρένια Καραθανάση. Παρουσιάζουν το Βιβλίο: «Δεν με Ξέρεις», του εργοθεραπευτή και συγγραφέα Παναγιώτη Μπαρμπαγιάννη.
Η παρουσίαση, λόγω των προβλεπομένων δυσμενών καιρικών συνθηκών του Σαββατοκύριακου, αντί του Κόκκινου Σπιτιού, θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 16 Ιουνίου 2018 και ώρα 20:30, στην αίθουσα τελετών του Δημαρχείου «ΜέγαροmΚότσικα»

Λίγα Λόγια για το Βιβλίο

Η ιστορία αυτή είναι αλήθεια… περίπου αλήθεια. Ο Αντώνης είναι ένα παιδί που ενώ μεγάλωνε με τους γονείς του, ξαφνικά θα βρεθεί σε ένα ίδρυμα για άτομα με αναπηρία. Μόνος. Απόλυτα μόνος.

«Σήμερα το βράδυ, έκλεισα τα μάτια μου και σταύρωσα τα χέρια. Μου είπαν ότι μπορώ να σου μιλάω κι εσύ να με ακούς. Ένα ήθελα να ξέρεις. Σε μισώ».

ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ

Παναγιώτης Μπαρμπαγιάννης, Εργοθεραπευτής – Συγγραφέας

Μαρίνα Μπεσίρη, Ηθοποιός στην ομάδα Θέατρο Ατόμων με Αναπηρία ΘΕΑΜΑ

Κάτια Μακρυκώστα, Εμψυχώτρια Παιδαγωγικής Θεάτρου και Θεατρικού Παιχνιδιού