Παιδική Θεατρική παράσταση: «ΜΥΘΟΙ ΤΟΥ ΑΙΣΩΠΟΥ»

7 Αυγ

Την Παρασκευή 18 Αυγούστου και ώρα 21:00, στο Θέατρο Ορέστη Μακρή (Πάρκο Λαού Χαλκίδας) θα παρουσιαστεί η θεατρική παράσταση «ΜΥΘΟΙ ΤΟΥ ΑΙΣΩΠΟΥ»
Τιμή ταμείου: 9€ γενική είσοδος
Τιμές προπώλησης: 7€ (έξω από το χώρο του θερινού Κινηματογράφου REX)

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΓΛΕΝΤΙ Συνοικία Χαραυγής

Πέμπτη 19 Ιουλίου 2018 και ώρα 21:00, Συνοικία Χαραυγής (λόφος Προφήτη Ηλία). ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΓΛΕΝΤΙ Στα πλαίσια του εορτασμού του προφήτη Ηλία, ο Σύλλογος Χαραυγής, σε συνεργασία με τον Οργανισμό Πολιτισμού του Δήμου Χαλκιδέων (ΔΟΑΠΠΕΧ), διοργανώνουν βραδιά Παραδοσιακού Χορού και Μουσικής. Είσοδος ελεύθερη

9th Master Bike MTB Open Race, την Κυριακή στο Αφράτι
15 Νοέ

Ο αγώνας που έγινε θεσμός, με ονομασία 9th Master Bike MTB Open Race, έρχεται την Κυριακή 19/11/2017 ώρα 10π.μ., στα γυρίσματα Αφαρτίου στα Ιταλικά λατομία. Διοργάνωση Νέος Ποδηλατικός Όμιλος Χαλκίδας, με τη συμμετοχή του Οργανισμού Άθλησης του Δήμου Χαλκιδέων και την υποστήριξη του Πολιτιστικού Συλλόγου Αφρατίου.