Ποιητική βραδιά «Ο Κύκλος των… Γέφυρες»

31 Αυγ

Ο ΔΟΑΠΠΕΧ σας προσκαλεί στην ποιητική βραδιά «Ο Κύκλος των… Γέφυρες», που θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 2 Σεπτεμβρίου 2016 και ώρα 21.00, στον αύλειο χώρο του Κόκκινου Σπιτιού.

Συμμετέχουν: Παναγιώτης Βασιλείου, Κωνσταντίνα Δαούτη, Αλεξάνδρα Ζουμπαταίου, Δήμητρα – Βασιλεία Κόκκορη, Βασίλης Ντούρος.

Εντυπωσιάζει η Έκθεση Αγιογραφίας στο Δημαρχείο της Χαλκίδας

Εγκαινιάστηκε την Πέμπτη 22 Ιουνίου στην ισόγεια αίθουσα ¨Αριστοτέλης” του Δημαρχείου Χαλκίδας, η Έκθεση Βυζαντινής Αγιογραφίας του Ευβοέα Γεωργίου Κ. Μπέσια, που οργανώνεται υπό την αιγίδα του Δήμου Χαλκιδέων και του Δημοτικού Οργανισμού Άθλησης, Πολιτισμού και Περιβάλλοντος Χαλκίδας. Στη διάρκεια των εγκαινίων τελέστηκε αγιασμός από τον πανοσιολογιότατο αρχιμανδρίτη π. Νεκτάριο Ευγενικό, ο οποίος συνεχάρη τον […]

Εκδήλωση του Μουσικού Γυμνασίου Χαλκίδας
4 Μάι

Θέατρο, ποίηση, μουσική και κίνηση συναντιούνται στην εκδήλωση του Μουσικού Γυμνασίου Χαλκίδας “Νίκος Σκαλκώτας”, που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 10 Μάη, στις 19.30, στο Θέατρο Παπαδημητρίου. Με τίτλο “Ο μύθος της Ιφιγένειας” θα δοθεί συναυλία απο τα Μουσικά Σύνολα. Είσοδος ελεύθερη.