Πρόγραμμα Αποκριάτικων Εκδηλώσεων – Θαλασσινό Καρναβάλι «Το Χρονικό της Τροίας»

Πρόγραμμα Αποκριάτικων Εκδηλώσεων - Θαλασσινό Καρναβάλι Το Χρονικό της Τροίας
6 Φεβ

Αφιέρωμα στον Μίκη Θεοδωράκη από το Δημοτικό Ωδείο Χαλκίδας

Στον μεγάλο Έλληνα μουσικοσυνθέτη Μίκη Θεοδωράκη ήταν αφιερωμένη η συναυλία που διοργάνωσε το Δημοτικό Ωδείο Χαλκίδας το Σάββατο 24 Ιουνίου, στο Θέατρο Παπαδημητρίου. Συμμετείχαν οι μαθητές της τάξης Μονωδίας και Μουσικής Προπαιδείας της Αθηνάς Τσολάκου, τους οποίους στο τέλος συνεχάρη ο παριστάμενος Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης. Χαρακτηριστικά, ο Δήμαρχος τόνισε ότι με την παρουσία του […]

Χορωδιακή συναυλία – αφιέρωμα στο ελαφρό τραγούδι του Μεσοπολέμου

Χορωδιακή συναυλία – αφιέρωμα στο ελαφρό τραγούδι του μεσοπολέμου, θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 31 Ιουλίου 2016, και ώρα 21.00 στην πλατεία Μάλλιου (Κόκκινο Σπίτι). Είσοδος ελεύθερη. Συμμετέχουν και τραγουδούν οι Χορωδίες της Αδελφότητας Προκοπιέων Χαλκίδα και του Συλλόγου Εργαζομένων ΟΤΕ Εύβοιας, συνοδεία ορχήστρας εγχόρδων. Διευθύνει, ο Αναστάσιος Φριτζέλας. Την εκδήλωση υποστηρίζει ο ΔΟΑΠΠΕΧ.