Στον Παναγιώτη Ραφαήλ τα έσοδα του “6th Chalkida Bridges Half Marathon”

1 Οκτ

Στον Παναγιώτη Ραφαήλ τα έσοδα του “6th Chalkida Bridges Half Marathon”

Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2019.

Δήλωσε συμμετοχή κι Εσύ!

ΤΡΕΧΩ – ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΩ – ΠΡΟΣΦΕΡΩ

Ο  Οργανισμός Άθλησης του Δήμου Χαλκιδέων, ο Πανευβοϊκός Σύλλογος «ο Καλός Σαμαρείτης» , ο ΣΕΓΑΣ, η Ε.Α.Σ. ΣΕΓΑΣ Αν Στερεάς & Εύβοιας και οι σύλλογοι στίβου του Δήμου Χαλκιδέων, συνδιοργανώνουν με την επικουρική συνεργασία του Συλλόγου «Το Σπίτι του Αθλητή», τον 6ο Λαϊκό Δρόμο Χαλκίδα  “CHALKIDA BRIDGES HALFMARATHON”, την Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2019.

Ο αγώνας έχει φιλανθρωπικό σκοπό και συγκεκριμένα, μετά από νεότερη απόφαση του Δ.Σ. του Πανευβοϊκού Συλλόγου ‘Ο ΚΑΛΟΣ ΣΑΜΑΡΕΙΤΗΣ, τα έσοδα θα διατεθούν για την σωτηρία του μικρού Παναγιώτη-Ραφαήλ.

Οι διαδρομές που θα γίνουν είναι οι εξής:

1. Ημιμαραθώνιος 21,1  χλμ. Ανδρών – Γυναικών με πιστοποιημένη διαδρομή
  2. Αγώνας 12,2 χλμ. Ανδρών – Γυναικών
  3. Αγώνας Δρόμου Υγείας και δυναμικού βαδίσματος 5,1 χλμ. Ανδρών-Γυναικών
  4. Αγώνας 1,1 χλμ Γυμνασίων
  5. Παιδικός αγώνας 1,1 χλμ. Δημοτικών Σχολείων

Η Χαλκίδα για άλλη μια χρονιά ζει στους ρυθμούς «Chalkida Bridges Half Marathon«. Η συμμετοχή του κόσμου κάθε χρόνο έχει ξεπεράσει κάθε προσδοκία. Εφέτος περιμένουμε ακόμα μεγαλύτερη ανταπόκριση για να σπάσουμε κάθε ρεκόρ συμμετοχής στην όμορφη πόλη μας.

Μικροί και Μεγάλοι, συμμετέχουμε και τρέχουμε στη Χαλκίδα!

Τρέχουμε για φιλανθρωπικό σκοπό!

Το κόστος συμμετοχής στους αγώνες έχει  ως ακολούθως:

• Δέκα (10€), για τον Ημιμαραθώνιο αγώνα των 21,1 χλμ.
  • Δέκα (10€), για τον αγώνα των 12,2 χλμ.
  • Δέκα (10€) για τον αγώνα των 5,1 χλμ.
  • Δύο (2€) για τον παιδικό αγώνα 1,1 Χλμ.

Δηλώσεις Συμμετοχής /Εγγραφές :  Για τα 21,1χλμ , 12,2χλμ  και 5χλμ

1. Στην φόρμα εγγραφής.

https://docs.google.com/forms/d/143M4a0pmm06wdy4-mv9xfJpnTtJEh0gwKMUTFleJyps/viewform?edit_requested=true έως την Τετάρτη 9 Οκτωβρίου 2019

1. Στο ισόγειο του Δημαρχιακού Μεγάρου Κότσικα ( Φαρμακίδου 15) αρμόδια κα Ελένη Γεωργατζή έως και το Σάββατο 12 Οκτωβρίου 2019
  2. Έως και 1 ώρα πριν την έναρξη του αγωνίσματος στην γραμματεία του αγώνα
  3. Για τα αγωνίσματα των 1000μ , δήλωση συμμετοχής στον Καθηγητή Φυσικής Αγωγής του Σχολείου , ή αθλητικού /πολιτιστικού συλλόγου με υπεύθυνη δήλωση γονέα, Στο ισόγειο του Δημαρχιακού Μεγάρου Κότσικα (Φαρμακίδου 15) αρμόδια κα Ελένη Γεωργατζή έως και το Σάββατο 12 Οκτωβρίου 2019

Για όσους δεν έχουν προεγγραφεί οι  εγγραφές θα γίνονται πριν την εκκίνηση (αυστηρά από τις 08:00-09:45) και με υπογραφή γονέα θα δίνεται ο αριθμός.

Για πληροφορίες που αφορούν τον αγώνα μπορείτε να απευθύνεστε :

ΔΟΑΠΠΕΧ : 2221351165, Ο ΚΑΛΟΣ ΣΑΜΑΡΕΙΤΗΣ 6951157931, 695539

www.chalkidamarathon.gr