Συναυλία με την Μπάντα του Πολεμικού Ναυτικού

Οι Χαλκιδέοι συμπολίτες μας και επισκέπτες της πόλης μας, θα έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν μια ξεχωριστή μουσική βραδιά, ανήμερα της Αγίας Παρασκευής, Τρίτη 26 Ιουλίου 2016 και ώρα 21.00 στην πλατεία Μάλλιου, από την Φιλαρμονική Ορχήστρα του Πολεμικού Ναυτικού, υπό τη Διεύθυνση του μαέστρου, Γιώργου Τσιλιμπάρη.
Η Φιλαρμονική Ορχήστρα του Πολεμικού Ναυτικού θα παρουσιάσει ένα ποικίλο μουσικό πρόγραμμα, με ελληνικά και ξένα τραγούδια, τιμώντας την εορτή της Πολιούχου μας, Αγίας Παρασκευής.
Είσοδος Ελεύθερη.

Θα δοθεί τιμητική πλακέτα, στον Αρχηγό του ΓΕΝ, Αντιναύαρχο, κ.Γεώργιο Γιακουμάκη, από τον Δήμαρχο Χαλκιδέων, Χρήστο Παγώνη, για την παρουσία του στον εορτασμό της Πολιούχου, Αγίας Παρασκευής.