Συσκέψεις για τις χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις

24 Νοέ

Συσκέψεις με άρωμα Χριστουγέννων πραγματοποίησε η Π/δρος του ΔΟΑΠΠΕΧ, Ελένη Αϊδίνη με τους συνεργάτες του τμήματος πολιτισμού του Οργανισμού, τόσο στη Χαλκίδα (4&11/11/19), όσο και στις Δημοτικές Ενότητες του Δήμου Χαλκιδέων από το Ληλάντιο (Τρίτη 19/11), την Αυλίδα (Τετάρτη 20/11) μέχρι την Δροσιά (Πέμπτη 21/11).

Παρουσία των Αντιδημάρχων, Τοπικών Συμβούλων και μελών Πολιτιστικών, Αθλητικών, Συλλόγων Γονέων & Κηδεμόνων, των τοπικών ΚΑΠΗ κλπ, συναποφασίστηκαν οι δράσεις και οι εκδηλώσεις που θα διοργανωθούν κατά την εορταστική περίοδο, με σκοπό συντονισμένα και οργανωμένα να δοθεί ένα ξεχωριστό Χριστουγεννιάτικο χρώμα σε όλη την επικράτεια του Δήμου Χαλκιδέων, τόσο με το διάκοσμο, όσο κυρίως με τις γιορτές που θα διοργανωθούν.

Η συμμετοχή όλων και ιδέες ξεπέρασαν πραγματικά κάθε προηγούμενο και ελπίζουμε με σύμμαχο τον καιρό να επιτευχθεί η υλοποίηση του Χριστουγεννιάτικου εορταστικού προγράμματος, τόσο αρχής γενομένης με το Άναμμα του Χριστουγεννιάτικου δένδρου σε Χαλκίδα, Ν. Αρτάκη, Ανθηδώνα, Ληλάντιο & Αυλίδα, όσο και με εκδηλώσεις που θα διοργανωθούν μέχρι και την παραμονή της πρωτοχρονιάς.

Σύντομα με νεώτερο δελτίο τύπου, θα σας γνωρίσουμε το σύνολο του Χριστουγεννιάτικου εορταστικού προγράμματος.