Τελετή Λήξης της Εικαστικής Έκθεσης «Παράλληλες Συνδέσεις» στη Δημοτική πινακοθήκη «Δ.Μυταράς»

11 Ιαν

Το Σάββατο 12 Ιανουαρίου 2019 στις 6μμ, θα πραγματοποιηθεί η τελετή λήξης της  εικαστικής έκθεσης «Παράλληλες Συνδέσεις» στη Δημοτική Πινακοθήκη «Δ. Μυταράς», από το Δήμαρχο Χαλκιδέων Χρήστο Παγώνη και τον Πρέσβη της Ουγγαρίας στην Ελλάδα κ. Erik Haupt.

Η έκθεση που ξεκίνησε στις 3 Οκτωβρίου 2018, έχει σημειώσει μεγάλη επιτυχία καθώς ξεπέρασε μέχρι σήμερα τους 5.000 επισκέπτες και πραγματοποιείται σε συνεργασία του Δήμου Χαλκιδέων με την Πρεσβεία της Ουγγαρίας στην Αθήνα στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Έτους Πολιτιστικής Κληρονομιάς.

Παρουσιάζει έργα των των Ákos Révész και János Lipovics από την Ουγγαρία και του Αποστόλη Ζολωτάκη από την Ελλάδα.

Την τελετή λήξης θα πλαισιώσει μουσικά ο Ούγγρος Μουσικός Dóra Attila.