Τελική πρόβα για το Θαλασσινό Καρναβάλι!

12 Μαρ

Πυρετώδεις οι προετοιμασίες για το Θαλασσινό Καρναβάλι τις τελευταίες ώρες, και χτες το βράδυ πραγματοποιήθηκε πρόβα, για την παράσταση που θα παρακολουθήσουμε αύριο, Κυριακή 13 Μαρτίου, στις 7 το απόγευμα, στην παραλία Χαλκίδας.

proba2

proba3

proba4

Παρουσίαση βιβλίου του Δημήτρη Δερδενέ και Νίκης Πανταζάτου με τίτλο: «Έργα του Isaac Albeniz»

Ο Δήμος Χαλκιδέων και ο Δ.Ο.Α.Π.ΠΕ.Χ σας προσκαλεί στην παρουσίαση του βιβλίου ” Έργα του Isaac Albeniz”, του Δημήτρη Δερδενέ (Σολίστ – Μουσικοπαιδαγωγού – Καθηγητή κιθάρας Δημοτικού Ωδείου Χαλκίδας) και της Νίκης Πανταζάτου (Σολίστ -Καθηγήτριας πιάνου – Διευθύντρια του Δημοτικού Ωδείου Θήβας). Κυριακή 17 Σεπτεμβρίου 2023 20:00 στην αίθουσα τελετών του Δημαρχείου Χαλκίδας επί της […]

Παράσταση Καραγκιόζη στα πλαίσια της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Κινητικότητας

Στα πλαίσια δράσεων που διοργανώνει ο Δήμος Χαλκίδας με τον ΔΟΑΠΠΕΧ, για την Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Κινητικότητας, θα πραγματοποιηθεί παράσταση καραγκιόζη για τα παιδιά, με ελεύθερη είσοδο, την Πέμπτη 21 Σεπτεμβρίου, στις 6.30 το απόγευμα, στην πλατεία Μάλλιου στο Κόκκινο Σπίτι.