«Θα Ξαναβγεί ο Ήλιος» Αλέξανδρος – Φιλανθρωπικοί Αγώνες Μπάσκετ για την Ενίσχυση του Συλλόγου «Φλόγα»

«Θα Ξαναβγεί ο Ήλιος» Αλέξανδρος - Φιλανθρωπικοί Αγώνες Μπάσκετ για την Ενίσχυση του Συλλόγου «Φλόγα»

Η ομάδα «Θα Ξαναβγεί ο Ήλιος» Αλέξανδρος, σε συνεργασία με τον φιλανθρωπικό σύλλογο γονιών παιδιών με νεοπλασματική ασθένεια «Φλόγα», το Κέντρο Ενημέρωσης και προσέλκυσης εθελοντών Δοτών Μυελού των Οστών του Πανεπιστημίου Πατρών, ΚΕΔΜΟΠ – «Χάρισε Ζωή» και με την υποστήριξη του Δήμου Χαλκιδέων και του ΔΟΑΠΠΕΧ, διοργανώνει την Παρασκευή 20 Σεπτεμβρίου 2019 και ώρα 17:00 στο ΔΑΚ «Μελίνα Μερκούρη», φιλανθρωπικούς αγώνες Μπάσκετ με την συμμετοχή ακαδημιών καλαθοσφαίρισης από την ευρύτερη περιοχή του Δήμου Χαλκιδέων, με σκοπό την ενίσχυση του συλλόγου γονιών παιδιών με νεοπλασματική ασθένεια «Φλόγα».

Συμμετοχές για τους αγώνες μπορείτε να υποβάλετε στην ηλεκτρονική διεύθυνση matinakiriakou@gmail.com και στο τηλέφωνο 6932585983 έως και την Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου 2019.

Παράλληλα με τους αγώνες και με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Εθελοντή Δότη Μυελού των Οστών που γιορτάζεται το Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου 2019 , το ΚΕΔΜΟΠ – «Χάρισε Ζωή» θα ενημερώσει τους πολίτες σχετικά με το πώς μπορούν να γίνουν εθελοντές δότες μυελού των οστών.