Θερινή παράσταση τμημάτων μουσικοκινητικής αγωγής Σχολής Χορού ΔΟΑΠΠΕΧ

Η Δημοτική Σχολή Χορού σας προσκαλεί, την Τετάρτη 21 Ιουνίου και ώρα 7 μ.μ. Θέατρο Παπαδημητρίου, στην εναρκτήρια παράσταση των θερινών της εκδηλώσεων με τίτλο » Η Στιγμούλα» στην οποία λαμβάνουν μέρος τα τμήματα μουσικοκινητικής αγωγής ( τριών έως πέντε ετών ), μοντέρνου και σύγχρονου χορού (παιδικά, εφηβικά & τμήματα ενηλίκων). Η παράσταση αποτελεί διασκευή του ομώνυμου παραμυθιού της Μαρίνας Γιώτη, ένα παραμύθι για τη μοναδικότητα του καθενός μας και την αξία του ταξιδιού στην ανακάλυψη του εαυτού μας. Διασκευή παραμυθιού – χορογραφίες – μουσική επιμέλεια: Αναστασία Τσώνου & Αγγελική Μπάιλα.

Σας ενημερώνουμε ότι ακολουθούν την Δευτέρα 26 Ιουνίου, παράσταση κλασικού χορού ( τμήματα παιδικά & εφηβικά ) με τίτλο » Ένα Μαγικό Δωμάτιο» και το Σάββατο 1 Ιουλίου, παράσταση Flamenco επίσης στο Θέατρο Παπαδημητρίου.