To Δωρεάν Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα Ενηλίκων Freelance CampusBus στη Χαλκίδα

16 Οκτ

Freelance CampusBus – ΔΩΡΕΑΝ Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα Ενηλίκων. Το λεωφορείο ενίσχυσης της εύρεσης εργασίας έρχεται στη Χαλκίδα.

Το Freelance CampusBus έρχεται στη Χαλκίδα, στις 17 και 18 Οκτωβρίου 2018, απο τις 10 π.μ. έως τις 6 μ.μ. στο Πάρκο Βούρκου (ΚΕΠ)!  στο Πάρκο Βούρκου (ΚΕΠ)! Είσαι άνεργος Έλληνας ή πρόσφυγας; Μην χάσεις και εσύ τα δωρεάν σεμινάρια που διοργανώνει το CampusBus, με την υποστήριξη του Δήμου Χαλκιδέων και του Δημοτικού Οργανισμού Αθλητισμού Πολιτισμού και Περιβάλλοντος Χαλκίδας, για σένα ώστε να μπεις στο χώρο της εναλλακτικής εργασίας και να αυξήσεις το εισόδημα σου!

Το Freelance CampusBus είναι ένα ειδικά διαμορφωμένο λεωφορείο που κυκλοφορεί σε όλη την Ελλάδα και παραδίδει σεμινάρια εκπαίδευσης σε online πλατφόρμες εύρεσης εργασίας (π.χ Upwork, Freelancing κλπ). Οι συμμετέχοντες μαθαίνουν να χρησιμοποιούν τις πλατφόρμες για να εργάζονται ως ελεύθεροι επαγγελματίες εύκολα και γρήγορα από όπου και αν βρίσκονται παρέχοντας τις υπηρεσίες τους. Οι υπηρεσίες που ζητούν οι εργοδότες είναι όλες απομακρυσμένες, χωρίς να χρειάζεται η φυσική παρουσία του συνεργάτη και αφορούν projects μικρής διάρκειας όπως η μετάφραση, επεξεργασία λιστών, το data entry κλπ. Το CampusBus μαθαίνει στους συμμετέχοντες να φτιάχνουν ένα δυνατό προφίλ, να κλείνουν projects στις πλατφόρμες, να τα υλοποιούν αποτελεσματικά λαμβάνοντας καλές κριτικές και να είναι ασφαλείς ώστε να αυξήσουν τη ζήτηση τους συνεπώς και το εισόδημα τους.

Τα μαθήματα διαρκούν 2 ημέρες, είναι δωρεάν και πραγματοποιούνται εντός του λεωφορείου που έχει διαμορφωθεί ως τάξη για να φιλοξενήσει τους συμμετέχοντες και είναι πλήρως εξοπλισμένο με υπολογιστές. Μετά τη συμμετοχή τους οι συμμετέχοντες θα λάβουν πιστοποιητικό παρακολούθησης και mentoring από ειδικούς.

Δηλώσεις συμμετοχής εδώ:  www.campusbus.org/apply

Πληροφορίες:

Πότε θα πραγματοποιηθεί;

Σε όλη την Ελλάδα από 1/10 έως 15/1. Στη Χαλκίδα, τα σεμινάρια θα πραγματοποιηθούν τη Τετάρτη 17 και την Πέμπτη 18 Οκτωβρίου 2018, στο πάρκο Βούρκου (ΚΕΠ).

Ποιοί συμμετέχουν;

Άνεργοι Έλληνες & Πρόσφυγες που γνωρίζουν την αγγλική γλώσσα.

Κόστος;

Είναι δωρεάν με αίτηση συμμετοχής εδώ: www.campusbus.org/apply

Ημερομηνίες CampusBus Tour:
1-2/10 Αθήνα (The Cube)

4-5/10 Αθήνα (Youth Shelter)

13-14/10 Πειραιάς

15-16/10 Θήβα

17-18/10 Χαλκίδα

21-22/10 Καρδίτσα

23-24/10 Τρίκαλα

25-26/10 Κατσικάς

27-28/10 Φιλιππιάδα

29-30/10 Βέροια

31/10-1/11 Θεσσαλονίκη

2-3/11 Σέρρες

4- 5/11 Δράμα

6-7/11 Καβάλα

8-9/11 Κατερίνη

10-11/11 Λάρισα

12/11-13/11 Βόλος

15-20/11 Αθήνα

Freelance CampusBus – A free training program teaching Freelancing Basics. The Bus that helps people find work as freelance internet workers is coming to Chalkida!

Freelance Campus is coming to Chalkida, 17-18 October 2018 in Vourkos Park! Are you unemployed? A refugee looking for work? Don’t miss the chance to be a part of this training course offered by CampusBus, with the support of Municipality Of Chalkida and the Municipal Organization of Sports Culture and Environment, that will give you the chance of finding alternative work and gain more income.

CampusBus is a bus modified into a classroom and will travel all over Greece to deliver its training program on online freelancing platforms where people work as independent professionals.

Customers from all over the world need help with things like translation, web research, data entry, voice talent and hundreds of other small tasks. CampusBus teaches people to build a great profile online, to gain customers on online platforms and deliver effectively getting great customer reviews and repeat business with more income.

This is a 2 days training, it is free and it is conducted inside the bus. Bus is transformed as a class and fully equipped with laptops and Internet connection. Participants will have a certificate of participation on the course and mentoring.

Apply here: www.campusbus.org/apply

When?

All over Greece from 1/10 to 15/1

Who can participate?