Εκδήλωση «Μνήμες των προγόνων μας» στη Ν.Αρτάκη

Εκδήλωση Μνήμες των προγόνων μας στη Ν.Αρτάκη

Στα πλαίσια της ημέρας εγκατάστασης Αρτακιανών προσφύγων στη Νέα Αρτάκη Εύβοιας, στις 25/9/1923, ο Οργανισμός Πολιτισμού του Δήμου Χαλκιδέων και η Δ.Ε. Ν. Αρτάκης, διοργανώνουν εκδήλωση με θέμα: “ΜΝΗΜΕΣ ΤΩΝ ΠΡΟΓΟΝΩΝ ΜΑΣ ”.
Η εκδήλωση θα γίνει την Κυριακή 24 Σεπτεμβρίου 2017 και ώρα 7:30 μ.μ, στο Θέατρο του προαύλιου χώρου του Δημαρχείου Ν. Αρτάκης και περιλαμάνει τις προβολές:
α) Μνήμες των προγόνων μας από βιντεοσκόπηση του 1983
β) Τη βραβευμένη ταινία μικρού μήκους “aPolis”, της Κατερίνας Τζόβα