Έκθεση ΑΚΟΥΑΡΕΛΛΑΣ του Μάριου Μεσσήνη

Τα εγκαίνια της «Έκθεσης Ακουαρέλλας», του Μάριου Μεσσήνη, που θα παρουσιαστεί, με την υποστήριξη του ΔΟΑΠΠΕΧ, στο Κόκκινο Σπίτι, θα γίνουν το Σάββατο 15 Ιουλίου και ώρα 20:30.
Η διάρκεια θα είναι, από 15 έως 30 Ιουλίου 2017 και οι Ώρες λειτουργίας 19.00 – 23.00.
Είσοδος ελεύθερη.

Ηρακλή Χαλκίδας - Φοίνικας Σύρου. Μεγάλο ντέρμπι στο Κλειστό Κανήθου
6 Δεκ

Μετά τον αγώνα του Σαββάτου με τον Ολυμπιακό Πειραιώς, ο Ηρακλής Χαλκίδας υποδέχεται και τον Φοίνικα Σύρου, στο Κλειστό Γυμναστήριο Κανήθου, την Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου, στις 3 το μεσημέρι. Όλοι θα είμαστε εκεί να στηρίξουμε την Ομάδα της πόλης μας, σ’ αυτό το σημαντικό παιχνίδι της Volley League.

Κούλουμα σε Χαλκίδα και Δημοτικές Ενότητες
14 Φεβ

Την Καθαρά Δευτέρα 19/2 και από ώρα 11:00, στη Χαλκίδα, καθώς και σε όλα τα Δημοτικά Διαμερίσματα του Δήμου Χαλκιδέων: Ν. Αρτάκη (Λιμάνι), Παραλία Αυλίδας, Δροσιά (Παναγίτσα-Λιμανάκι) και Λευκαντί Βασιλικού, θα πραγματοποιηθεί παραδοσιακό γλέντι με ζωντανή, με σαρακοστιανά εδέσματα και άφθονο κρασί και μπύρα. Το Θαλασσινό Καρναβάλι Χαλκίδας αποτελεί συνδιοργάνωση του Δήμου Χαλκιδέων, του Δημοτικού […]