Η θεατρική ομάδα του Συλλόγου Εργαζομένων του Νοσοκομείου Χαλκίδας σε συνεργασία με τον Σύλλογο “το Αλωνάκι” παρουσιάζουν θεατρική παράσταση αφιερωμένη στον Ορέστη Μακρή. Η παράσταση θα λάβει χώρα την Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018 και ώρα 21:00 στο Θέατρο Ορέστης Μακρής. Με την υποστήριξη του Δημοτικού Οργανισμού Αθλητισμού, Πολιτισμού και Περιβάλλοντος (Δ.Ο.Α.Π.Π.Ε.Χ.)
Της Αγίας Σοφίας ο Εορτασμός, Τραγουδιού Αντάμωμα και Χορός
Της Αγίας Σοφίας ο Εορτασμός, Τραγουδιού Αντάμωμα και Χορός
Πολιτιστικός Σύλλογος Ξηρόβρυσης Χαλκίδας
Κυριακή 9 Σεπτεμβρίου // Ιερός Ναός Αγίας Σοφίας Ξηρόβρυσης // ώρα 20:00
Συμμετέχουν τα τμήματα παραδοσιακών χορών του συλλόγου, ο Πολιτιστικός Σύλλογος Ερέτριας «Κ. Κανάρης» και ο Σύλλογος Πολιτών Χαλκίδας «Το Κάστρο».
Σχετικά Άρθρα
Το καθιερωμένο μουσικό ραντεβού σε πεζοδρόμους, πλατείες, πάρκα και σημεία δεκάδων πόλεων με αφορμή την Ευρωπαϊκή Γιορτή της Μουσικής στις 21 Ιουνίου 2016, ημέρα του θερινού ηλιοστασίου, πλησιάζει. Η γιορτή επιστρέφει και φέτος από τις 18 έως και τις 23 Ιουνίου σε 30 πόλεις. Με μελωδίες και ρυθμό από ένα διευρυμένο ρεπερτόριο από κάθε μουσικό […]