Σάββατο 17 Δεκεμβρίου από ώρα 10:00 Η Φιλαρμονική Ορχήστρα του Δήμου Χαλκιδέων, συνοδεία της χορωδίας και των Ομίλων Μουσικής του 5ου Πρότυπου Γυμνασίου Χαλκίδας (καθηγήτριες, Δέσποινα Γερογιάννη, Βάλια Σεβροπούλου), παιανίζει τα κάλαντα και τραγουδούν Χριστουγεννιάτικες μελωδίες στους εμπορικούς δρόμους και σε κεντρικά σημεία της πόλης.
Θεατρική παράσταση “Ο Καστανάς”
![Θεατρική παράσταση Ο Καστανάς](https://doappex.dimoschalkideon.gr/wp-content/uploads/sites/3/2019/12/o-kastanas-2-200x200.jpg)
Το Σάββατο 28 Δεκεμβρίου 2019 και ώρα 20:00 στο Δημοτικό Θέατρο Παπαδημητρίου θα πραγματοποιηθεί η θεατρική παράσταση “Ο Καστανάς” από το Ιωνικό Θέατρο και τη Δημοτική Θεατρική Ομάδα Κορυδαλλού, με τη συμπαράσταση του Συλλόγου Προσφύγων Μικρασιατών Νεάπολης.
Η Είσοδος για το κοινό είναι ελεύθερη.
Σχετικά Άρθρα
Επίσημη επίσκεψη θα πραγματοποιήσει την Παρασκευή 5 Μαΐου στο Δήμο Χαλκιδέων ο Δήμαρχος της Κινεζικής Πόλης Wuhan κ. Wan Yong με πολυμελή αποστολή, στο πλαίσιο της υφιστάμενης συνεργασίας των δύο Δήμων. Η επίσκεψη αυτή κρίνεται ιδιαίτερα σημαντική, καθώς εδραιώνει στο υψηλότερο δυνατό επίπεδο μια σχέση συνεργασίας που ξεκίνησε πριν από ενάμιση χρόνο και που θα […]