Σας γνωρίζουμε ότι το Δημοτικό Στάδιο Χαλκίδας θα παραμείνει κλειστό μέχρι νεοτέρας, έως ότου ολοκληρωθεί η έρευνα που διεξάγεται, για δολιοφθορά που συνέβη, στο χώρο μυϊκής ενδυνάμωσης του Σταδίου. Συνεπώς μέχρι αύριο Παρασκευή 25/6 και ώρα 13:00
Εργασίες αναβάθμισης γηπέδων ποδοσφαίρου Φύλλων και “Αλεξάνδρου”
![Εργασίες αναβάθμισης γηπέδων ποδοσφαίρου Φύλλων και Αλεξάνδρου](https://doappex.dimoschalkideon.gr/wp-content/uploads/sites/3/2023/02/20230223_110908-200x200.jpg)
Ο Δημοτικός Οργανισμός Άθλησης Πολιτισμού Περιβάλλοντος Χαλκίδας, συνεχίζει τις παρεμβάσεις στις αθλητικές εγκαταστάσεις, για τη βελτίωση της λειτουργικότητας τους.
Αυτή την εβδομάδα (20-24/2) πραγματοποιήθηκαν εργασίες τοποθέτησης πάγκων στο γήπεδο των Φύλλων, ενώ το προσεχές διάστημα θα προχωρήσουν οι εργασίες στα αποδυτήρια με στόχο να υπάρξει αδειοδότηση του γηπέδου σε σύντομο χρόνο.
Επίσης, στο γήπεδο ‘’Αλεξάνδρου’’ πραγματοποιήθηκαν εργασίες επιδιόρθωσης ηλεκτροφωτισμού ενώ τοποθετήθηκαν για πρώτη φορά στο συγκεκριμένο γήπεδο, πάγκοι για τον ιατρό αγώνα και τον παρατηρητή.
Σχετικά Άρθρα
Τρέξιμο μετα μουσικής σήμερα το απόγευμα της Κυριακής στη Χαλκίδα, καθώς αμέσως μετά το “Βίκος Street Relays” , η δημοφιλής τραγουδίστρια Χρύσπα, θα τραγουδήσει live για τους δρομείς και των θεατές των σκυταλοδρομιών δρόμου, αλλά και για όσους κατοίκους ή επισκέπτες της πόλης το επιθυμούν. Τα “Βίκος Street Relays Χαλκίδα 2018”, γίνονται την Κυριακή 13 […]