Συνάντηση αντιπροσωπείας της Volley League και του Ηρακλή Χαλκίδας, με το Δήμαρχο

18 Μαΐ

Συνάντηση με αντιπροσωπεία της Volley League και της αντίστοιχης ομάδας του Ηρακλή Χαλκίδας, είχε την Τρίτη 17 Μαΐου, στο δημαρχείο, ο δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης.
Η συνάντηση έγινε με αφορμή την άνοδο του Ηρακλή στην Α1 Κατηγορία και την συμμετοχή του πλέον στην Volley League.
Ο δήμαρχος, αφού εξέφρασε για άλλη μια φορά τα συγχαρητήριά του για την μεγάλη επιτυχία της Χαλκιδέϊκης ομάδας, διευκρίνισε ότι το επίτευγμα αυτό θα επιβραβευτεί και σε συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, όταν πλέον οι παίκτες του Ηρακλή, θα έχουν επιστρέψει στις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις. Παράλληλα είπε ότι σε αυτή τη δύσκολη για τη χώρα μας, οικονομική συγκυρία, ο Δήμος Χαλκιδέων έχει δώσει μεγάλο βάρος στον τομέα του αθλητισμού και κατ΄επέκταση στη συντήρηση των αθλητικών εγκαταστάσεων. Επιπλέον ο Χρήστος Παγώνης ανέφερε ότι η Δημοτική Αρχή προσπαθεί να είναι κοντά σε όλα τα σωματεία, ιεραρχώντας τις ανάγκες τους και διευκρίνισε ότι στο πλαίσιο του εφικτού θα στηρίξει και την προσπάθεια του Ηρακλή Χαλκίδας στην Α1 Κατηγορία.
Ο πρόεδρος της Volley League, Παντελής Ταρνατόρος, αφού ευχαρίστησε τον δήμαρχο για την συνάντηση, αναφέρθηκε στα πολλαπλά οφέλη που θα υπάρξουν για την νεολαία από την άνοδο του Ηρακλή στη μεγάλη κατηγορία και εξέφρασε την ελπίδα ότι όλη η πόλη θα αγκαλιάσει αυτή την προσπάθεια.
Τέλος, εκ μέρους του Ηρακλή, μίλησε ο τεχνικός διευθυντής, Γιάννης Καρκαλής, λέγοντας ότι τον Σεπτέμβριο προγραμματίζεται να διεξαχθεί διεθνές τουρνουά βόλεϊ στην Χαλκίδα.