Σήμερα στις 18.15 στο Κλειστό Γυμναστήριο Κανήθου “Τάσος Καμπούρης” ο Γυμναστικός Σύλλογος Κύμης υποδέχεται την ομάδα του ΠΑΟΚ, για την 16η αγωνιστική της Basket League. Ο αγώνας θα μεταδοθεί ζωντανά απο την ΕΡΤ1.
“Βραϊμάκια 2016” – Ρεκόρ συμμετοχών
![Βραϊμάκια 2016 - Ρεκόρ συμμετοχών](https://doappex.dimoschalkideon.gr/wp-content/uploads/sites/3/2016/06/braimakia-8-200x200.jpg)
Ρεκόρ συμμετοχών έχει σημειωθεί στους 7ους αγώνες στίβου «Δημήτρης Βραϊμάκης», που θα διεξαχθούν στη Χαλκίδα το Σάββατο 4 Ιουνίου 2016 και ώρα 4 το απόγευμα με 9 το βράδυ, στο Δημοτικό Στάδιο της πόλης μας.
Ο αριθμός των συμμετεχόντων φτάνει τους 600 και μεταξύ αυτών είναι πρωταθλητές και υψηλού επιπέδου αθλητές από Ελλάδα και Κύπρο.
Αναβαθμίζονται φέτος οι αγώνες «Βραϊμάκια», που φαίνεται πως κερδίζουν από την αίγλη των «Βενιζελείων» που πραγματοποιούνται την ίδια ημερομηνία στην Κρήτη, αφού ο ΣΕΓΑΣ συμπεριλαμβάνει τους αγώνες της Χαλκίδας στο καλεντάρι του, και στηρίζει με έμψυχο δυναμικό τη διοργάνωση.
Μάλιστα, αναμένεται να παραστεί στους αγώνες της Χαλκίδας, ο Πρόεδρος του ΣΕΓΑΣ, κ. Παναγόπουλος.
Το Σάββατο 4 Ιουνίου, στις 4 το απόγευμα, όλοι στο Δημοτικό Στάδιο Χαλκίδας, στηρίζουμε τα 7α “Βραϊμάκια”.
Το τελικό πρόγραμμα των αγώνων στίβου
Σχετικά Άρθρα
Η Ανάβαση Ριτσώνας, η δημοφιλέστερη ανάβαση της χώρας, πλησιάζει! Φέτος, ο αγώνας θα διεξαχθεί το διήμερο 8 και 9 Ιουνίου, αποτελώντας τον τέταρτο γύρο του Πανελληνίου πρωταθλήματος! Με τους οδηγούς το 2018 να ξεπερνούν τους 150, ο αγώνας αναμένεται και φέτος να κυμανθεί στα ίδια νούμερα, όσον αφορά τον αριθμό συμμετοχών, γεγονός που για άλλη […]