Έκτακτα δρομολόγια της ΤΡΑΙΝΟΣΕ για το Θαλασσινό καρναβάλι της Χαλκίδας

16 Φεβ

Άμεση ήταν η ανταπόκριση της TrainOSE, κατόπιν αιτήματος του Οργανισμού Πολιτισμού του Δήμου Χαλκιδέων (ΔΟΑΠΠΕΧ), που αφορούσε την αύξηση των δρομολογίων και προσθήκη επιπλέον βαγονιών στα ήδη υπάρχοντα δρομολόγια, για την εξυπηρέτηση των επισκεπτών, του Σαββάτου 17 και Κυριακής 18 Φεβρουαρίου 2018, ώστε να παρακολουθήσουν τις εκδηλώσεις και την Τελετή Λήξης του Θαλασσινού μας Καρναβαλιού.

Για την Χαλκίδα:
Για την καλύτερη εξυπηρέτηση των εκδρομέων η ΤΡΑΙΝΟΣΕ Α.Ε το Σάββατο 17 και την Κυριακή 18 Φεβρουαρίου δρομολογεί δύο επιπλέον συρμούς του Προαστιακού, στις 15:51 από Αθήνα και στις 17:26 από Χαλκίδα.
Οι επισκέπτες από την Αθήνα μπορούν να επιλέξουν τον Προαστιακό Σιδηρόδρομο για να μεταβούν στην Χαλκίδα, γρήγορα και οικονομικά, ώστε να παρευρεθούν στο φημισμένο “Θαλασσινό Καρναβάλι”.
Tο εισιτήριο Αθήνα – Χαλκίδα με τον Προαστιακό κοστίζει 10,40€, με επιστροφή