Κλοπή στο Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής

Κλοπή σημειώθηκε βραδινές ώρες, εχθές, στο Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής. Άγνωστοι μέχρι στιγμής δράστες, έκλεψαν καλώδια φωτισμού, προκαλώντας μεγάλης αξίας ζημιά. Ήδη οι υπεύθυνοι του ΔΟΑΠΠΕΧ κατέθεσαν μήνυση κατά αγνώστων στην αστυνομική διεύθυνση της Χαλκίδας.

Ωστόσο, να επισημάνουμε, πως δεν επηρεάζεται η λειτουργία του ΠΚΑ, που ξεκινάει να υποδέχεται σχολεία για εκπαίδευση των μαθητών, απο τη Δευτέρα 3 Οκτωβρίου, ενώ αύριο στις 10 το πρωί, θα πραγματοποιηθεί κανονικά ο αγιασμός στο χώρο.