Με επιτυχία, η περιβαλλοντική δράση στον πεζόδρομο της Αβάντων

Με χαμόγελα, τραγούδι και περιβαλλοντική ευαισθησία τα παιδιά με τους γονείς τους, του Πρώτου Παιδικού Δημοτικού Σταθμού Χαλκίδας «Φανάρι», πέρασαν τα μηνύματα τους, για μια πόλη καθαρή, ανθρώπινη, με χρώμα και λουλούδια, στη δράση που διοργάνωσε ο ΔΟΑΠΠΕΧ, το Σάββατο το πρωί, στον πεζόδρομο της Αβάντων.
Η συμμετοχή τόσο των παιδιών όσο και των γονιών τους ήταν συγκινητική και η δράση αγκαλιάστηκε και από τους πολίτες που βρέθηκαν στην Αβάντων το πρωινό του Σαββάτου.
Με μηνύματα για την προστασία του περιβάλλοντος, της πόλης μας, τα παιδιά περπάτησαν τον εμπορικό δρόμο, ενώ καθάρισαν και τις γλάστρες που στολίζουν το πλακόστρωτο.
Άλλωστε, δεν πρέπει κανένας να ξεχνά ότι οι γλάστρες είναι για τα λουλούδια και όχι για τασάκια!
Η εκδήλωση στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία, με τα παιδιά και τους γονείς να εκφράζουν τον ενθουσιασμό τους από την διοργάνωση του ΔΟΑΠΠΕΧ.
Αξίζουν συγχαρητήρια, στις δασκάλες του Πρώτου Παιδικού Δημοτικού Σταθμού Χαλκίδας «Φανάρι», στους γονείς και τα παιδιά για τη δυναμική συμμετοχή τους.
Στη δράση συμμετείχε ενεργά, η πρόεδρος του ΔΟΑΠΠΕΧ, Λίλιαν Ζλακώνη και ο Πρόεδρος της ΔΚ Χαλκίδας, Παναγιώτης Καράβας, που στήριξε για άλλη μια φορά δράσεις του ΔΟΑΠΠΕΧ.
Δίπλα στα παιδιά και τους γονείς, βρέθηκε και ο Δήμαρχος Χαλκίδας, Χρήστος Παγώνης.

glastres 2

glastres 3

glastres 4

glastres 5