Παραβίαση μέτρων προστασίας αθλητικών εγκαταστάσεων (Δ.Ο.Α.Π.ΠΕ.Χ.)

Παραβίαση μέτρων προστασίας  αθλητικών εγκαταστάσεων (Δ.Ο.Α.Π.ΠΕ.Χ.)
2 Απρ

Σε εφαρμογή των μέτρων πρόληψης για λόγους δημόσιας υγείας, ο Δημοτικός Οργανισμός Άθλησης, Πολιτισμού και Περιβάλλοντος του Δήμου Χαλκιδέων, ασφάλισε όλους τους αθλητικούς χώρους, ενώ παράλληλα προχωρήσαμε σε εργασίες συντήρησης, αποκατάστασης φθορών και απολυμάνσεις των εγκαταστάσεων.

Καθημερινά όμως, με λύπη μας διαπιστώνουμε ότι από κάποιους δεν γίνεται σεβαστή αυτή η προσπάθεια, αλλά επιπλέον παραβιάζουν τα λουκέτα ασφαλείας, καταστρέφουν πόρτες, περιφράξεις, όπως στην περίπτωση του Δημοτικού Σταδίου Ν. Αρτάκης, προκειμένου να εισέλθουν στους αθλητικούς χώρους.

Κατόπιν αυτών, ο Δ.Ο.Α.Π.ΠΕ.Χ. προχωρά άμεσα στην αποκατάσταση των ζημιών και παρακαλούμε να λάβουν τέλος παρόμοιες συμπεριφορές. Κυρίως, όμως, παρακαλούμε να σεβαστούν τους συμπολίτες μας και την αθλητική κοινότητα, που ακολουθούν τα έκτακτα μέτρα περιορισμού που έχουν εφαρμοστεί, έτσι ώστε στο τέλος αυτής της παγκόσμιας περιπέτειας, να επανέλθουμε ασφαλείς και υγιείς.