3ο Χορευτικό Αντάμωμα Χορεύοντας την Ελλάδα

« ΕΥΡΙΠΕΙΑ 2019»

Στα πλαίσια του πολιτιστικού προγράμματος «ΕΥΡΙΠΕΙΑ 2019», με τη συμπαράσταση του Οργανισμού Πολιτισμού του Δήμου Χακιδέων (ΔΟΑΠΠΕΧ), θα πραγματοποιηθούν οι παρακάτω εκδηλώσεις και εκθέσεις.

Τρίτη 23 Ιουλίου 2019 στις 9 μ.μ.: «3ο ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΑΝΤΑΜΩΜΑ…Χορεύοντας την Ελλάδα», στην πλατεία Μάλλιου (Κόκκινο Σπίτι).

Ο Χορευτικός Όμιλος Χαλκίδας, με τη συμπαράσταση του Οργανισμού Πολιτισμού του Δήμου Χαλκιδέων, διοργανώνει το «3ο ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΑΝΤΑΜΩΜΑ…Χορεύοντας την Ελλάδα», συνοδεία ορχήστρας παραδοσιακής μουσικής.

Συμμετέχουν: τα επτά (7) τμήματα του Χορευτικού Ομίλου Χαλκίδας (παιδικό, εφηβικό & ενηλίκων), οι Σύλλογοι από: Σταυρός Ευβοίας, Αλιβέρι, Γυμνό και το Κέντρο Ελληνικής Τέχνης ΚΕΤΕ.

Παίζουν οι μουσικοί:

Νίκος Μπούτσελος (κλαρίνο, Γκάιντα)

Δημήτρης Αβραμίδης (βιολί, Λύρα Πόντου)

Μανώλης Παπαδομαρκετάκης (Λύρα Κρητική, τραγούδι)

Λευτέρης Φραγκιουδάκης (Λαούτο)

Βασίλης Σαραντινός (κρουστά , τραγούδι)