Δράση ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης για την Παγκόσμια Ημέρα Αυτισμού

27 Μαρ

Την Παρασκευή 31 Μαρτίου, στις 10.00 το πρωί, στο στρογγυλό της παραλίας Χαλκίδας, θα συγκεντρωθούμε για να γνωριστούμε, να χορέψουμε, να τραγουδήσουμε και να γιορτάσουμε την Παγκόσμια Ημέρα Αυτισμού (2 Απριλίου).
Την εκδήλωση διοργανώνει το Ειδικό Νηπιαγωγείο Χαλκίδας με την υποστήριξη του ΔΟΑΠΠΕΧ.
Μαζί μας θα είναι οι μαθητές και οι δασκάλες της Γ’ και της Στ’ τάξης του 26ου Δημοτικού Σχολείου Χαλκίδας, ο χοροδιδάσκαλος, Δημήτρης Ελευθερίου με ομάδα παιδιών απο το 1ο Δημοτικό Σχολείο, ο Σύλλογος Κρητών «Ο Ψηλορείτης», σπουδάστριες του Τμήματος Βοηθού Βρεφονηπιοκόμων του ΙΙΕΚ PRAXIS και του ΔΙΕΚ Χαλκίδας. Εσύ θα λείπεις;