Έναρξη Τριωδίου – Η Χαλκίδα διασκέδασε σε ρυθμούς αποκριάς

Έναρξη Τριωδίου - Η Χαλκίδα διασκέδασε σε ρυθμούς αποκριάς
29 Ιαν

Άνοιξε το Τριώδιο την Κυριακή και η Χαλκίδα ξεκίνησε τις αποκριάτικές της εκδηλώσεις με τον καλύτερο τρόπο.

Η Φιλαρμονική Ορχήστρα του Δήμου Χαλκιδέων με ομάδες τυμπανιστών και καρναβαλιστές έδωσαν το ρυθμό για αποκριάτικο χορό στην παραλία της Χαλκίδας και αμέσως ο Δημήτρης Μπάσης και η ορχήστρα του πρόσφεραν ένα πλούσιο πρόγραμμα με αγαπημένα τραγούδια.

Είχε προηγηθεί σύντομος χαιρετισμός από την Πρόεδρο του Δημοτικού Οργανισμού Άθλησης, Πολιτισμού και Περιβάλλοντος Χαλκίδας (ΔΟΑΠΠΕΧ) Λίλιαν Ζλακώνη, ενώ την έναρξη των αποκριάτικων εκδηλώσεων κήρυξε ο Δήμαρχος Χρήστος Παγώνης.

Περισσότερες φωτογραφίες και βίντεο στη σελίδα του ΔΟΑΠΠΕΧ στο facebook GoHalkida