Η Χαλκίδα ντύνεται αποκριάτικα και είναι έτοιμη να κουρσέψει τον Ευβοϊκό!

9 Μαρ

Η Χαλκίδα μας στολίζεται και ντύνεται αποκριάτικα, για να γιορτάσουμε όλοι μαζί την τελευταία Κυριακή της αποκριάς, με το Θαλασσινό μας Καρναβάλι που θα κουρσέψουμε τον Ευβοϊκό.

Σας περιμένουμε όλους να απολαύσουμε ένα μοναδικό ξεχωριστό θέαμα μέσα στη θάλασσα!

Εγκαινιάστηκε η Πινακοθήκη του Δήμου Χαλκιδέων
21 Απρ

Με ιδιαίτερη λαμπρότητα και παρουσία πλήθους κόσμου πραγματοποιήθηκαν την Τετάρτη 19 Απριλίου, τα εγκαίνια της Πινακοθήκης του Δήμου Χαλκιδέων και παράλληλα της έκθεσης με τίτλο «Η Εύβοια του Δημήτρη Μυταρά: επιλογές έργων από τη συλλογή της ΑΓΕΤ Ηρακλής». Ένα εμβληματικό βιομηχανικό κτίριο του 1909 μετατράπηκε σε χώρο πολιτισμού και άνοιξε τις πόρτες του στο κοινό, […]

Ποιητική βραδιά «Ο Κύκλος των… Γέφυρες»
31 Αυγ

Ο ΔΟΑΠΠΕΧ σας προσκαλεί στην ποιητική βραδιά «Ο Κύκλος των… Γέφυρες», που θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 2 Σεπτεμβρίου 2016 και ώρα 21.00, στον αύλειο χώρο του Κόκκινου Σπιτιού. Συμμετέχουν: Παναγιώτης Βασιλείου, Κωνσταντίνα Δαούτη, Αλεξάνδρα Ζουμπαταίου, Δήμητρα – Βασιλεία Κόκκορη, Βασίλης Ντούρος.