Κούλουμα σε Χαλκίδα και Δημοτικές Ενότητες

14 Φεβ

Την Καθαρά Δευτέρα 19/2 και από ώρα 11:00, στη Χαλκίδα, καθώς και σε όλα τα Δημοτικά Διαμερίσματα του Δήμου Χαλκιδέων: Ν. Αρτάκη (Λιμάνι), Παραλία Αυλίδας, Δροσιά (Παναγίτσα-Λιμανάκι) και Λευκαντί Βασιλικού, θα πραγματοποιηθεί παραδοσιακό γλέντι με ζωντανή, με σαρακοστιανά εδέσματα και άφθονο κρασί και μπύρα.

Το Θαλασσινό Καρναβάλι Χαλκίδας αποτελεί συνδιοργάνωση του Δήμου Χαλκιδέων, του Δημοτικού Οργανισμού Άθλησης, Πολιτισμού & Περιβάλλοντος Χαλκίδας-ΔΟΑΠΠΕΧ, της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας και του Επιμελητηρίου Εύβοιας ενώ τελεί υπό την αιγίδα του ΕΟΤ (Υπουργείο Τουρισμού), σε συνεργασία του Οργανισμού Λιμένων Εύβοιας-ΟΛΝΕ και των Ναυπηγείων Χαλκίδας Α.Ε.

Μέγας χορηγός: Μπύρα FIX Ηellas.
Χορηγοί: Ένωση Ξενοδόχων, Ιδιοκτήτες Καταστημάτων Εστίασης & Επιχειρήσεων
Χορηγός Προϊόντων: ELBISCO